Absolutna perełka wśród wydarzeń roku 2019 - Arte dei Suonatori w EDGE Music Studio!
Słynna orkiestra wykonała 29 listopada utwory geniusza epoki baroku - Jana Sebastiana Bacha.

Koncert rozpoczęła utalentowana, młoda klawesynistka - Małgorzata Klajn. Jej występ w EDGE Music Studio stanowił nagrodę, którą przyznała Fundacja w trakcie V Akademickiego Konkursu Klawesynowego w Poznaniu. Zagrała - trochę przewrotnie rozpoczynając koncert zatytułowany "Zacznijmy od Bacha" - utwór współczesny, stanowiący parafrazę, czy może nawet parodię..? utworów wielkiego Mistrza. Utwór napisał Mauricio Kagel, a nosił tytuł Rezitativarie fur singende Cembalistin.

Potem wystąpiła orkiestra Arte Dei Suonatori w kameralnym składzie, prezentując Suitę orkiestrowa h-moll BWV 1067 Jana Sebastiana Bacha, w której partię fletu wykonała również młoda, bardzo zdolna artystka - Marta Gawlas. Finał koncertu stanowiła kantata świecka "Non sa, che sia dolore" BWV 209, w której usłyszeliśmy sopranistkę - Annę Budzyńską.

Aplauzowi nie było końca... mamy wielką nadzieję, że wydarzenie stanowiło początek dłuższej współpracy z tym fantastycznym zespołem!
Gratulujemy wykonawcom i dziękujemy publiczności, które szczelnie wypełniła salę EDGE Music Studio.

fot. Michał Sita