Pierwsze z cyklu Osobistych Spotkań Muzycznych, organizowanych przez Fundację Świat Możliwości. Jest to seria koncertów, odbywających się w każdy ostatni piątek miesiąca o godzinie 19.00.

Spotkania to nie tylko wysokiej jakości koncerty kameralne różnych gatunków muzycznych (od muzyki barokowej po jazz), ale także ciekawe, merytoryczne wprowadzenie oraz swobodne spotkanie z artystami po koncercie.
Pełne kalendarium na 2019 rok znajduje się na stronie www.edgemusicstudio.pl
Wstęp na koncert jest wolny! - dzięki wsparciu z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

WEEZDOB COLLECTIVE powstał w 2014r. ze wspólnej inicjatywy grupy przyjaciół, rozumiejących się świetnie zarówno na scenie, jak i poza nią. Fuzja pięciu muzycznych indywidualności zaowocowała stworzeniem spójnego i oryginalnego kolektywu improwizatorów i kompozytorów. Repertuar zespołu składa się z autorskich kompozycji, a nieoczywiste aranżacje i ciekawe pomysły pozwoliły muzykom wypracować swój własny, niepowtarzalny styl. Cechą szczególną formacji jest niekonwencjonalne połączenie brzmienia harmonijki i saksofonu, będące jedyną taką propozycją na polskiej scenie muzycznej. Zespół aktywnie koncertuje w kraju i za granicą, w kwietniu 2019 roku występował razem z Leszkiem Możdżerem.

W programie - utwory z debiutancjkiej płyty pt. Star Cadillac oraz zupełnie nowe kompozycje.

Najważniejsze nagrody:
Grand Prix - Bielska Zadymka Jazzowa 2015
I miejsce - Jazz Fruit 2015
I miejsce - Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych 2015
I miejsce - Blue Note Poznań Competition 2015
Grand Prix - Jazz nad Odrą 2018.

Skład:
Kuba Marciniak – saksofony
Kacper Smoliński – harmonijka
Piotr Scholz – gitara
Damian Kostka – kontrabas
Adam Zagórski – perkusja

Za wspaniały plakat dziękujemy Tomowi Szurkowskiemu z Chigo Agency!