Chcemy tu wspomnieć o najważniejszych projektach, w jakie Fundacja była zaangażowana w ostatnich latach. Jest to tylko niewielki wycinek wszystkich działań, bo przecież wielu projektów, napisanych wniosków i przeprowadzonych rozmów, nie udało się zrealizować w postaci konkretnego wydarzenia. Finis coronat opus, dlatego wspominamy tylko te działania, które zwieńczył namacalny sukces, choć za każdym z nich kryją się setki godzin pracy.

• Zaangażowanie w organizację odbywającego się co roku festiwalu muzyki wielkopostnej Stabat Mater w Mosinie, k. Poznania. Współpracujemy z artystami i organizatorami festiwalu, dając wsparcie merytoryczne i organizacyjne.
  • Zaplanowanie, zdobycie finansowania i stworzenie portalu internetowego www.wstarymzamczysku.pl, który poświęcony jest bajkom i piosenkom dla dzieci, autorstwa wnuków Aleksandra Fredry. Portal w pierwszych trzech miesiącach swojego działania miał blisko 10 000 unikatowych wejść!
  • Nagranie i wydanie płyty W starym zamczysku na skale; płyta rozeszła się w tysiącach egzemplarzy w całej Polsce i uznana została przez krytykę za jedną z najlepszych pozycji dla dzieci 2012 roku!
  • Sfinansowanie wysyłki darmowych egzemplarzy płyty W starym zamczysku na skale do kilkudziesięciu przedszkoli, aby te mogły korzystać z nagrań i opracowanych materiałów nutowych.
  • Współpraca z organizacją Kolektyw 1a oraz Act Akademia Twórczej Ekspresji i zrealizowanie  projektu “Seniorzy w akcji”, który miał na celu aktywizację Seniorów na terenie Poznania i połączenie ich działań z pracą twórczą młodego pokolenia. W ramach projektu odbyło się m.in. zimowisko Seniorów.
  • Na przestrzeni kilku lat Fundacja kilkakrotnie angażowała się w organizację i promocję koncertów, m.in. występów zespołu Inspiro Ensemble wspierając ich organizacyjnie i managersko w projektach w Polsce i za granicą.
  • Wsparcie przeróżnych akcji  - m.in. organizacji konferencji TEDx w Poznaniu; projektu Kolegium Śniadeckich, przygotowującego cykl bezpłatnych konferencji w całej Polsce, dotyczących nowej platformy edukacyjnej; akcji PACZKA fundacji Niesiemy Nadzieję i wielu innych.