Rozpoczynając swoją działalność po wakacyjnej przerwie EDGE Music Studio zaprasza 30 września na koncert pianisty Jakuba Dery, który zaprezentuje przepiękny program utworów Fryderyka Chopina i Franciszka Liszta.

Program Koncertu:

Fr. Liszt – Funerailles z cyklu Harmonie poetyckie i religijne

Fr. Chopin – Nokturn Des- dur op. 27 nr 2

Fr. Chopin – Polonez cis-moll op. 26 nr 1

Fr. Chopin – Polonez es- moll op. 26 nr 2

Fr. Liszt – Consolation Des- dur

Fr. Liszt - Orage z cyklu Lata pielgrzymstwa (Szwajcaria)

Fr. Liszt – Dolina Obermana z cyklu Lata pielgrzymstwa (Szwajcaria)

Jakub Dera, pianista, laureat wielu znaczących konkursów wykonawczych. Zdobył m. in Grand Prix i nagrodę specjalną za wykonanie kompozycji Fr. Chopina podczas III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. A. Dvarionaite na Litwie, III nagrodę na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fr. Liszta w Los Angeles, Grand Prix Festiwalu Pianistycznego w Palos Verdes i wiele innych.

Grę na fortepianie studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu i Krakowie. Dzięki otrzymanemu stypendium artystycznemu odbył trzyletnie studia pianistyczne Artist Diploma w Azusa Pacific University w Los Angeles, podczas których pełnił również funkcję asystenta pracując ze studentami fortepianu studiów licencjackich i magisterskich. Mistrzowskie studia podyplomowe odbył w Talent Music Academy w Bresci (Włochy) gdzie kształcił się pod kierunkiem Diny Yoffe. Studia pianistyczne III stopnia ukończył w klasie Prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej.

Występował z recitalami solowymi w większości krajów europejskich, USA i Azerbejdżanie w takich salach koncertowych, jak m. in. Norris Theatre (Palos Verdes), Richard Nixon Library (Yorba Linda), Teatro Marcello i Sala Baldini (Rzym), Sala Koncertowa Fazioli (Mediolan), Museo Diocesano (Brescia), Azerbejdżański Teatr Państwow im. R. Behbudova.

Brał udział w takich festiwalach, jak Roma Festival Musicale delle Nazioni, Los Angeles Music Festival, Palos Verdes Music Festival, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Oprócz działalności koncertowej zajmuje się również działalnością naukową. Obszar jego badań naukowych stanowi przede wszystkim psychologia muzyki i jej duchowy aspekt. Wielokrotnie prezentował efekty swoich badań naukowych podczas konferencji muzycznych w Polsce i za granicą, w tym na Uniwersytecie Muzycznym im. Fr. Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej w Poznaniu, Azerbejdżańskiej Państwowej Akademii Muzycznej, Odesskiej Narodowej Akademie Muzycznej im. A. W. Nieżdanowej. Jego referaty publikowane są w recenzowanych czasopismach naukowych.

Na zaproszenie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Baku wystąpił z recitalem chopinowskim w Azerbejdżańskim Państwowym Teatrze im. R. Behbudova.

Wielokrotnie prowadził warsztaty pianistyczne i kursy mistrzowskie przeznaczone dla uczniów szkół muzycznych i studentów.

Prowadzi klasę fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Koncert dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.