Koncert odbędzie się 25 września 2021 r. w kaliskiej Katedrze.

Na program koncertu składają się dwa utwory instrumentalne:

- Antonio Vivaldi - Concerto g - moll RV 155
- Johann Bernhard Bach - Suita nr 1 g - moll

oraz kantata Jana Sebastian Bacha:

- Jauchzet Gott in allen Landen BWV 51

Melomanom polecamy zwłaszcza ostatni utwór, gdzie do niezrównanej orkiestry Famd.pl dołączą soliści: Anna Budzyńska oraz Damian Kurek. Kantata stawia ekstremalne wymagania solistom. ich wirtuozowskie partie splatają się i uzupełniają, dostarczając słuchaczom wyjątkowych przeżyć artystycznych.

Orkiestry Famd.pl nie trzeba przedstawiać miłośnikom muzyki dawnej, jak i widzom naszego Festiwalu. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz Orkiestra uświetni jego finał. Orkiestra specjalizuje się w muzyce baroku, oświecenia i romantyzmu. Jej muzycy grają na instrumentach historycznych, a na co dzień są solistami, kameralistami, jak i pedagogami renomowanych ośrodków muzycznych. Założycielem i kierownikiem artystycznym Orkiestry jest dyrygent Paweł Osuchowski. On to dyrygował orkiestrą podczas zeszłorocznej edycji i poprowadzi ją również tym razem.

Orkiestrze towarzyszyć będą znakomici soliści: Anna Budzyńska oraz Damian Kurek.

Anna Budzyńska swoją pasję do muzyki dawnej realizuje m. in. w zespołach Ensemble Toccante oraz Ensemble del Passato. Uczestniczyła i uczestniczy w kursach z Cecilią Bartoli, Silvaną Bazzoni, Teresą Żylis – Gara, Elizabeth Vidal, Jadwigą Rappé, Evą Blahovą, Heleną Łazarską oraz Anną Radziejewską. Jej dorobek, oprócz wokalistyki barokowej, obejmuje też prawykonania utworów kompzytorów współczesnych. Poza tym, prowadzi Fundację Świat Możliwości oraz własne studio nagraniowo-koncertowe EDGE.

Damian Kurek jest trębaczem-solistą Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, pedagogiem poznańskiej Akademii Muzycznej i specjalistą od trąbki naturalnej. Podobnie jak Anna Budzyńska, miłość do muzyki dawnej łączy z upodobaniem do muzyki współczesnej, którą wykonuje ze swoim zespołem Polish Brass Trio. Artysta zdobywał nagrody na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych  konkursach.