Ostatnio EDGE Music Studio rozbrzmiewało melodiami włoskiej piosenki. Pozostajemy we Włoszech, ale towarzyszyć nam bedą sonaty na dwoje skrzypiec i klawesyn mistrzów baroku: Vivaldiego, Corellego i Caldary, w śpiewnym wykonaniu Capella 1547.

Pragniemy Państwa zaprosić do delektowania się subtelnym brzmieniem barokowych sonat napisanych na dwoje skrzypiec i klawesyn. Ta popularna dawniej forma kameralna rzadko dziś wybrzmiewa na salach koncertowych. Wśród utworów muzyki kameralnej, która najczęściej gości w naszym Studio, chcemy też prezentować takie mniej oczywiste zestawienia.

Soliści zespołu Capella 1547 w składzie:

Dominika Małecka - skrzypce
Mateusz Małecki - skrzypce
Anna Firlus - klawesyn

zaprezentują program niezwykle różnorodny. A będą to:
1. Arcangelo Corelli - Sonata 12 op. 2 G-dur - Ciaconna
2. Antonio Vivaldi - Sonata da Camera a Tre RV 67, nr 2 op. I e-moll- Grave/Corrente/Giga/Gavotta
3. Antonio Caldara (1670-1736) - Sonata decima op. II h-moll- Allemanda.Largo/Corrente/Giga/Gavotta
4. Arcangelo Corelli (1653-1713) - Sonata 1 op. II D-dur- Preludio.Largo/Allegro/Corrente/Gavotta
5. Antonio Vivaldi (1678-1741) - Sonata da Camera a Tre RV 74, nr 1 op. I g-moll - Grave/Allemanda/Adagio/Capriccio/Gavotta
6. Antonio Caldara - Chiacona B-dur

Koncert dostępny jest w wydarzeniu na profilu Facebook EDGE Music Studio oraz na profilu naszej Fundacji. Można go także bezpośrednio ogladać TUTAJ

Orkiestra barokowa Capella 1547 to zespół nierozerwalnie związany z miastem Lesznem i festiwalem Leszno Barok Plus. Powstała podczas II edycji festiwalu w 2016 roku. Nazwa orkiestry nawiązuje do roku 1547, w którym miasto Leszno otrzymało prawa miejskie. Jednym z zadań, jakie postawili sobie pomysłodawcy i założyciele Capelli jest odnajdywanie i wykonywanie dzieł muzycznych przeszłości (głównie okresu baroku) bezpośrednio i pośrednio związanych z miastem. W tym duchu zespół zrealizował projekt opracowania partytury oraz wykonania mszy leszczyńskiego kompozytora Jana Kaspra Pierszyńskiego (1718 - 19.09.1758), jak i również wykonania Serenaty Antonia Vivaldiego "Gloria e Imeneo" napisanej dla upamiętnienia ślubu Marii Leszczyńskiej z królem Francji Ludwikiem XV.
Z zespołem występowali soliści:
Olivia Centurioni, Ingrida Gapova, Marzena Michałowska, Michał Sławecki, Adam Pastuszka, Jan Jakub Monowid, Dawid Biwo, Piotr Olech.
Poza Lesznem zespół koncertował w Warszawie (festiwal "Dramma per Musica" w 2019 r.) oraz na festiwalu "Barok na Spiszu".
Koncertmistrzynią zespołu jest Dominika Małecka (zdj.), a jego koordynatorem Mateusz Małecki.

Koncert dofinansowano z budżetu Miasta Poznań #poznanwspiera #kultura na wynos #edgemusicstudio #fundacjaswiatmozliwosci