Przepiękne prawykonanie nowego dzieła Ewy Fabiańskiej - Jelińskiej pod tytułem Relacje, powstałego na zamówienie naszej Fundacji w ramach programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem melomanów.

Miało ono miejsce 24.09 o godzinie 19.00 w Sali Czerwonej Narodowego Forum muzyki we Wrocławiu.

Wykonawcami byli wybitni polscy Artyści:
- Anna Budzyńska – sopran
- Anna Radziejewska – mezzosopran
- Michał Sławecki – kontratenor
- Robert Gierlach – bas
- TrombQuartet: Wojciech Jeliński, Piotr Banyś, Marek Kaczor i Tomasz Kaczor - puzony
- Repercussion: Radosław Jędraś, Bartłomiej Dudek, Jacek Muzioł, Miłosz Rutkowski – instrumenty perkusyjne
- Chór NFM
Wszyscy pod dyrekcją Agnieszki Franków – Żelazny.

W trakcie koncertu doszło także do prawykonania utworu Ch. Loew pale shadows of cracked kettle, a także zabrzmiały fragmenty utworu Agaty Zubel Oresteja.

Gorąco gratulujemy i dziękujemy Kompozytorce, Artystom i współorganizatorom przedsięwzięcia.

Przepiękna fotorelacja z wydarzenia znajduje się TUTAJ

Dofinansowano z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Zamówienia Kompozytorskie, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.